שמיכות פוך

 

רובינו איננו יכולים לישון בלילות הקרירים של החורף ללא שמיכות פוך סינטטיות או שמיכות פלומה אשר יחממו את גופינו כל הלילה ויאפשרו לנו לגלוש לחלומות הלילה הנעימים מבלי התמודדות לא נעימה עם הקור. מאמר זה יעזור לקוראים להבין מה ההבדלים בין סוגי שמיכות שונות ומהן הנקודות אותן יש לדעת טרם רכישה של שמיכה זו או אחרת.

 סוגים שונים של שמיכות פוך

כיום, קיימים שני סוגים עיקריים של שמיכות פוך וכל אחד צריך לבחור את השמיכה המתאימה לו לפי הנוחות, התקציב והעקרונות שלו בחיים:

  • שמיכות פלומה- כאן מדובר על שמיכה אשר עשויה מפלומת נוצות אווז או פלומה של נוצות עופות אחרים. הרכב זה של שמיכת פוך ידוע כמחם מאוד. למעשה, זה ההרכב המקורי של שמיכות הפוך במאה השמונה עשרה בכפרים שונים במדינות אירופאיות, כאשר השלג החל לרדת. שמיכות אלו מספקות את אותו חימום בו מעוניינים ובידוד תרמי בין הקור בחדר לבין גוף האדם כאשר הוא ישן. היתרון הוא שמדובר על שמיכה נעימה מאוד ויעילה מאוד, כך שניתן לוותר על הדלקת חימום בלילות הקרים של החורף. החיסרון הוא המחיר של השמיכה. שמיכות פוך פלומה הן יקרות יותר.
  • שמיכות פוך סינטטיות- כאן מדובר על שמיכות במילויים של פייברים סינטטיים שונים. יש שמיכות שבתוכם סיבים העשויים מחומר פוליאסטר ואילו אחרות עשויות מסיבים של סיליקון. היתרון של שמיכה זו בא לידי ביטוי במחיר נוח. 
  • בישראל רוב האנשים מעדיפים שמיכות סינטטיות וזאת משום החורפים הקצרים, המחירים הנוחים והאפשרות לבחור את סוג השמיכה אשר נעימה לגוף.

 שמיכות פוך- חשוב לדעת ולבדוק

  • סוג- האם מדובר על שמיכת פוך סינטטית או פלומתית.
  • דרגה- יש דרגות בידוד שונות. כיוון שישראל היא מדינה חמה רבים בוחרים בידוד ברמות של 10-11.
  • ציפוי- יש לוודא כי הוא עשוי ממאה אחוזים של כותנה.
  • תפירה- ריבועים. דבר זה יאפשר לכידה אידיאלית של אוויר בשמיכה.

באתר גורסיה טקסטיל ובחנויות שלנו ברמת גן ובגבעתיים תוכלו להתרשם ממגוון של שמיכות פוך, מצעים יפים ואיכותיים, לכל בית ולכל גיל.

שמיכות למיטת תינוק, שמיכות וציפות לילדים לנוער וכמובן גם לחדריש שינה של מבוגרים.

לפרטים התקשרו ובואו לאחד הסניפים שלנו:

רמת גן 03-6703974 גבעתיים

03-7314980

שלכם צוות גורסיה טקסטיל